Najlepší broker pre obchodovanie s kryptomenami 2023

Obchodovanie s kryptomenami patrí po forexe medzi druhý najpopulárnejší finančný inštrument na burze. Táto digitálna mena s vysokou volatilitou je výbornou príležitosťou pre obchodníkov. Kryptomeny patria medzi najmladší finančný inštrument, ktorého cena na burze má mnoho výkyvov smerom nahor alebo nadol. Jeho volatilita spôsobuje, že obchodníci a investori môžu v správnom čase veľa získať, ale aj stratiť. Ak ste sa rozhodli investovať alebo obchodovať kryptomeny (napr. Bitcoin, Ethereum, Litecoin a iné) odporúčame vám vybrať si online krypto brokera s najlepšími obchodnymi podmienkami. Veríme, že tak ako začínajúci, tak aj pokročilí traderi ocenia našu prehľadnú tabuľku, kde sme porovnali najlepších brokerov pre obchodovanie s kryptomenami.

Vyberte si zodpovedne najlepšieho brokera pre obchodovanie kryptomien v roku 2023.

Najlepší krypto brokeri pre slovenských obchodníkov

Particle element
Particle element
Particle element
Particle element
Particle element
najlepší kryptomenoví brokeri

Najlepší krypto brokeri pre slovenských obchodníkov

Particle element
Particle element
Particle element
Particle element
Particle element
najlepší kryptomenoví brokeri

Faktory pri výbere kvalitného krypto brokera

Regulácia inštitúciami

Regulácia brokerov, ktorí ponúkajú klientom investovať a obchodovať najmladší finančný inštrument kryptomeny, je veľmi dôležitá pre ochranu obchodníkov a investorov a ich finančného kapitálu. Na začiatku bola táto digitálna mena pod slabou kontrolou, čo malo za následok rôzne hackerské útoky na slabo zabezpečené kryptopeňaženky. Hackeri zaútočili najmä na brokerov (sprostredkovateľov kryptomien), ktorí boli slabo regulovaní alebo neboli pod kontrolou žiadneho regulačného úradu. Títo brokeri sú vo väčšine prípadov registrovaní v daňových rajoch, ktoré sú pre nich ideálnym miestom pre nekalé praktiky (napríklad Bermudy, Kajmanské ostrovy a iné).

Odporúčame vám, aby ste si vybrali brokera, ktorý je regulovaný a patrí medzi známych brokerov na trhu s dobrou reputáciou aj u iných obchodníkov. V našej tabuľke, kde porovnávame najlepších brokerov pre obchodovanie kryptomien, sú všetci brokeri regulovaní a pod priamym dohľadom týchto inštitúcii – ASIC, FCA a CySEC. Tieto regulačné úrady zabezpečujú transparentné a bezpečné investovanie a obchodovanie na kryptomenových trhoch. Crypto brokeri, ktorí pôsobia aj na Slovensku sú regulovaní Národnou bankou Slovenska (NBS).

Krypto portfólio

Na začiatku to bol len Bitcoin, ktorý po prvý krát otvoril svoju pozíciu na trhu v roku 2009. Od tejto doby vzniklo mnoho ďalších kryptomien. Dnes je ich viac ako 12 000+ a ich počet neustále rastie. Avšak, nie všetky kryptomeny je možné obchodovať na burze. Medzi najznámejšie a najviac obchodované kryptomeny patria tieto:

 • Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH)
 • Stellar (XLM), Dogecoin (DOGE), Tether (USDT)
 • Monero (XMR), Ripple (XRP)

Brokeri, ktorí sú porovnaní v našej tabuľke poskytujú obchodníkom a investorom vybrať si zo širokého portfólia kryptomien a obchodovať tieto digitálne meny budúcnosti.

CFD kryptomeny

Regulácia brokerov je úzko spätá s bezpečnosťou pri obchodovaní s kryptomenami. Tieto digitálne meny budúcnosti môžeme obchodovať 2 spôsobmi:

 1. nákup fyzických kryptomien (prostredníctvom online kryptobúrz)
 2. nákup kryptomien prostredníctvom CFD kontraktov (znamená to, že fyzicky nevlastníme žiadnu kryptomenu, ale len jej podkladové aktívum)

Bezpečnosť pri obchodovaní a investovaní do kryptomien by sme nemali podceňovať. V minulosti bolo vykonaných mnoho hackerských útokov, ktoré boli zamerané na kryptopeňaženky. V minulosti to bola achillová päta mnohých sprostredkovateľov, čo malo za následok stratu finančného kapitálu u mnohých užívateľov. Kryptopeňaženku potrebujete len v prípade, že máte záujem o nákup fyzických kryptomien. Fyzické kryptomeny totiž potrebujete niekde uložiť a pre tento účel funguje kryptopeňaženka, ktorá bola v minulosti cieľom viacerých hackerských útokov. Dnes už situácia nie je tak dramatická a to najmä kvôli lepšiemu zabezpečeniu a ochrane kryptopeňaženiek. Mnoho brokerov vyvinulo dvojfaktorovú autentifikáciu, bezpečnostné kódy, ochranu pred útokmi DDos, ako aj štandardizované bezpečnostné protokoly.

Ak si vyberiete obchodovať kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov nepotrebujete žiadnu kryptopeňaženku. V našej tabuľke sme porovnali najlepších online brokerov pre obchodovanie s kryptomenami, môžete si tak byť istý, že váš finančný kapitál je v úplnom bezpečí.

Obchodné poplatky

V prípade, že vás zaujal finančný inštrument kryptomena, mali by ste vedieť o možných poplatkoch, ktoré si účtuje profesionálny broker:

Pri obchodovaní kryptomien sa môžete stretnúť s dvoma typmi poplatkov:

 1. broker, ktorý poskytuje obchodný účet bez poplatku za nákup či predaj kryptomien, má spravidla vyššiu hodnotu spreadu (spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou, časť tohto spreadu je poplatok pre brokera)
 2. existujú však aj takí brokeri, ktorí poskytujú obchodný účet s veľmi nízkou hodnotou spreadu, zaplatíte len za realizáciu obchodu – tzv. transakčný poplatok (transaction fees) pri objeme 1 lotu cca 3-4 €
Obchodný softvér

Obchodná platforma je online software prostredníctvom ktorého zadávate obchodné príkazy na burze (nákup alebo predaj finančného inštrumentu kryptomeny). Crypto brokeri porovnaní v našej tabuľke ponúkajú profesionálne obchodné platformy pre bezproblémové a bezpečné obchodovanie a investovanie do digitálnej meny – kryptomeny.

Medzi najpopulárnejšie obchodné platformy patria MetaTrader 4 alebo jej up-grade MetaTrader 5. Medzi obľúbené platformy patria aj xStation a cTrader, ktoré majú v sebe integrované pokročilé obchodné a analytické nástroje pre investorov a obchodníkov.

V prípade, že by ste si chceli lepšie pozrieť čo jednotlivé obchodné platformy dokážu pripravili sme pre vás článok porovnanie obchodných platforiem.

Orientácia na zákazníka

Profesionálni brokeri pôsobia vo viacerých krajinách sveta a ich zákaznícka podpora zvládne rôzne mutácie jazykov. Najpopulárnejší je anglický či nemecký jazyk. Stretávame sa však čoraz viac s tým, že klient potrebuje poradiť, no neovláda ani jeden zo svetových jazykov. V tomto prípade sú dostupní aj takí brokeri, u ktorých nájdete zákaznícku podporu v slovenskom alebo českom jazyku. Výber brokera preto určite nepodceňujte a vyberte si brokera, ktorý poskytuje zákaznícku podporu, ktorá vám bude vyhovovať.

Dôvody, na výber brokera z tabuľky pre investovanie do kryptomien

Regulovaní krypto brokeri
Regulovaní krypto brokeri
Bezpečnosť kryptomien
Bezpečnosť kryptomien
Najnižšie spready a poplatky
Najnižšie spready a poplatky
Profesionálne obchodné platformy
Profesionálne obchodné platformy
TOP zákaznícka podpora
TOP zákaznícka podpora
Široká ponuka kryptomien na burze
Široká ponuka kryptomien na burze

Porovnanie najlepších crypto brokerov pre obchodníkov 2023

BROKER PRE

KRYPTOMENY

DOSTUPNÉ
KRYPTOMENY

MINIMÁLNY
VKLAD

POPLATOK
ZA OBCHOD

SPREAD
BTC/USD

BONUS
INFORMÁCIA

 OBCHODNÝ

ČAS 24/7

WEB STRÁNKY
KRYPTO BROKEROV

porovnanie brokerov obchodovanie s kryptomenami

Bitcoin, Litecoin
Ripple, Stellar, Ethereum,
Dash, NEO, Binance Coin, Tezos, Tron,
Zcash, EOS
Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Miota, Cardano, Chainlink, Uniswap, ApeCoin, Avalanche, Shiba Inu, Dogecoin

100 €

0 €

od 1 %

možnosť nakupovať reálne kryptomeny

+

broker s najvyšším počtom kryptomien

poskytuje
 
 

* pri CFD 60-81% investorov stráca svoje peniaze

 
 
najlepší broker investovanie do kryptomien

Bitcoin, Dash,

Litecoin, EOS, Ripple Coin, Ethereum, Bitcoin Cash

100 €

od 0 €

od 0,50 %

FREE nástroj na tvorbu AOS

poskytuje
 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
 
porovnanie brokerov kryptomeny

Bitcoin, Litecoin

Ethereum,
Dash, Bitcoin Cash

200 €

0 €

od 0,25 %

rýchla realizácia objednávok

poskytuje
 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
 
xtb najlepší bitcoin broker

Bitcoin, Litecoin,
Ripple Coin, Ethereum
Stellar, Dash,
Ethereum Classic

0 €

(vhodné

400 €)

0 €

od 1 %

spoľahlivá zákaznícka podpora

+

moderná obchodná platforma

poskytuje
 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
 

Investovanie pomocou CFD kontraktov je spojené s vysokou mierou rizika straty vášho kapitálu. U týchto poskytovateľov dochádza k finančným stratám pri CFD obchodovaní v 60-81% prípadoch. Odporúčame Vám, aby ste dôkladne zvážili, či chápete mieru rizika a ako CFD kontrakty fungujú. Dôkladne si zvážte či je miera rizika spojená s finančnými stratami pre vás prijateľná.

Investičná spoločnosť eToro

eToro broker bol založený v roku 2007 troma podnikateľmi, ktorí chceli sprístupniť obchodovanie na burze širokej verejnosti. Od tohto roku postupne vznikali väčšie a menšie projekty ako obchodná platforma Visual FX, neskôr WebTrader, v roku 2010 OpenBook pre kopírovanie úspešných obchodníkov, v roku 2012 vzniká moderná mobilná eToro aplikácia, rok 2013 zavedenie obchodovania s akciami a kryptomenou Bitcoin, 2016 predstavenie CopyPortfolios (predošlé CopyFunds) a v roku 2017 eToro broker rozšíril svoju ponuku digitálnych aktív a umožnil svojim klientom obchodovať a investovať do Ethereum, XRP (od Ripple Labs), Litecoin a iných populárnych kryptomien. eToro platform je jednoduchá obchodná platforma pre investovanie a obchodovanie s kryptomenami aj pre začínajúcich obchodníkov. Prostredníctvom svojich unikátnych služieb Copy Trader a Copy Portfolios, eToro umožňuje jednoduché kopírovanie úspešných obchodníkov a ich kryptomenové obchody. Broker, pri zakúpení kryptomien, automaticky vytvára pre klientov bezpečnú kryptomenovú peňaženku – Crypto Wallet (podporuje viac ako 120 kryptomien). Broker patrí medzi bezpečných krypto brokerov, pretože jeho činnosť je regulovaná medzinárodnými inštitúciami a stal sa dôveryhodným pre miliónov užívateľov na celom svete. eToro umožňuje obchodovať kryptomeny 2 spôsobmi: prostredníctvom CFD kontraktov alebo nákup a predaj reálnych kryptomien. Vklady investorov a obchodníkov sú chránené v najznámejších a najlepších európskych bankách na svete.

Prečo obchodovanie s kryptomenami v eToro?

 • jednoduchá obchodná platforma pre obchodovanie kryptomien v českom jazyku
 • intuitívne ovládanie vhodné aj pre obchodníkov – začiatočníkov
 • bohaté portfólio kryptomien pre obchodovanie a investovanie
 • možnosť kopírovať kryptomenové stratégie populárnych investorov prostredníctvom služieb Copy Trader a Copy Portfolios
 • bezpečné, rozumné a bezproblémové obchodovanie s kryptomenami
 • bezpečný a regulovaný broker ASIC, FCA a CySEC inštitúciami
 • bezproblémové vklady a výbery
 • bezplatný prieskum trhu a analytické nástroje
 • eToro kryptopeňaženka podporuje viac ako 120 kryptomien
 • možnosť zmeniť kryptomeny za kryptomeny
 • inovatívne sociálne funkcie a automatizovaný management rizík
 • jednoduché uskladnenie, predaj a správa kryptomien na jednom účte
 • vysoká likvidita pre obchodovanie kryptomien
 • vhodné pre algoritmických obchodníkov, inštitucionálnych investorov a sezónnych krypto traderov
 • zabezpečená kybernetická bezpečnosť
 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • pestrá ponuka kryptomien (18 kryptomien a 14 kryptomenových párov)
 • kryptomeny obchodované voči menám – EUR, CAD, USD, NZD, CNH, JPY a AUD
 • možnosť vzdelávania ako obchodovať kryptomeny prostredníctvom eToro Academy
 • možnosť obchodovať základné ale aj krížové kryptomeny
 • dostupnosť a možnosť využiť moderné grafy a analytické nástroje pre krypto obchody
 • možnosť vytvoriť si zákaznícky watchlist a získavať novinky a informácie priamo v reálnom čase z burzy
 • bezproblémové platby (nakupujte kryptomeny bez poplatkov, za vklad s využitím širokého sortimentu platobných metód vrátane kreditnej karty a PayPal)
 • možnosť vyskúšať si obchodné stratégie pre kryptomeny bez rizika vo virtuálnom portfóliu s hodnotou 100 000 USD
 • možnosť nastaviť Stop Loss (zastaviť stratu) a Take Profit (realizovať zisk) tak, aby chránili vaše investície
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny a uložiť ich do eToro kryptopeňaženky
 • No Dealing Desk a STP technológia
 • dostupný demo účet, kde si môžete skúšať svoje stratégie krypto obchodovania

EXTRA výhoda eToro

Prečo obchodovanie s kryptomenami v eToro
 • nízky minimálny vklad 100 €
 • spread poplatok za BTC/USD od 1%
 • možnosť kopírovať úspešných obchodníkov a ich kryptomenové portfólio
 • eToro demo účet pre skúšanie kryptomenových stratégií (aktívny na neobmedzené obdobie)
 • bohatá ponuka kryptomien
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny
 • obchodovanie kryptomien prostredníctvom CFD kontraktov (možnosť zisku aj pri poklese hodnoty kurzu)
 • nepretržité obchodovanie kryptomien 24/7
 • bezpečná kryptopeňaženka eToro Crypto Wallet

Hodnotenie brokera eToro

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

94%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 94,00%

Investičná spoločnosť eToro

eToro broker bol založený v roku 2007 troma podnikateľmi, ktorí chceli sprístupniť obchodovanie na burze širokej verejnosti. Od tohto roku postupne vznikali väčšie a menšie projekty ako obchodná platforma Visual FX, neskôr WebTrader, v roku 2010 OpenBook pre kopírovanie úspešných obchodníkov, v roku 2012 vzniká moderná mobilná eToro aplikácia, rok 2013 zavedenie obchodovania s akciami a kryptomenou Bitcoin, 2016 predstavenie CopyPortfolios (predošlé CopyFunds) a v roku 2017 eToro broker rozšíril svoju ponuku digitálnych aktív a umožnil svojim klientom obchodovať a investovať do Ethereum, XRP (od Ripple Labs), Litecoin a iných populárnych kryptomien. eToro platform je jednoduchá obchodná platforma pre investovanie a obchodovanie s kryptomenami aj pre začínajúcich obchodníkov. Prostredníctvom svojich unikátnych služieb Copy Trader a Copy Portfolios, eToro umožňuje jednoduché kopírovanie úspešných obchodníkov a ich kryptomenové obchody. Broker, pri zakúpení kryptomien, automaticky vytvára pre klientov bezpečnú kryptomenovú peňaženku – Crypto Wallet (podporuje viac ako 120 kryptomien). Broker patrí medzi bezpečných krypto brokerov, pretože jeho činnosť je regulovaná medzinárodnými inštitúciami a stal sa dôveryhodným pre miliónov užívateľov na celom svete. eToro umožňuje obchodovať kryptomeny 2 spôsobmi: prostredníctvom CFD kontraktov alebo nákup a predaj reálnych kryptomien. Vklady investorov a obchodníkov sú chránené v najznámejších a najlepších európskych bankách na svete.

Prečo obchodovanie s kryptomenami v eToro?

 • jednoduchá obchodná platforma pre obchodovanie kryptomien v českom jazyku
 • intuitívne ovládanie vhodné aj pre obchodníkov – začiatočníkov
 • bohaté portfólio kryptomien pre obchodovanie a investovanie
 • možnosť kopírovať kryptomenové stratégie populárnych investorov prostredníctvom služieb Copy Trader a Copy Portfolios
 • bezpečné, rozumné a bezproblémové obchodovanie s kryptomenami
 • bezpečný a regulovaný broker ASIC, FCA a CySEC inštitúciami
 • bezproblémové vklady a výbery
 • bezplatný prieskum trhu a analytické nástroje
 • eToro kryptopeňaženka podporuje viac ako 120 kryptomien
 • možnosť zmeniť kryptomeny za kryptomeny
 • inovatívne sociálne funkcie a automatizovaný management rizík
 • jednoduché uskladnenie, predaj a správa kryptomien na jednom účte
 • vysoká likvidita pre obchodovanie kryptomien
 • vhodné pre algoritmických obchodníkov, inštitucionálnych investorov a sezónnych krypto traderov
 • zabezpečená kybernetická bezpečnosť
 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • pestrá ponuka kryptomien (18 kryptomien a 14 kryptomenových párov)
 • kryptomeny obchodované voči menám – EUR, CAD, USD, NZD, CNH, JPY a AUD
 • možnosť vzdelávania ako obchodovať kryptomeny prostredníctvom eToro Academy
 • možnosť obchodovať základné ale aj krížové kryptomeny
 • dostupnosť a možnosť využiť moderné grafy a analytické nástroje pre krypto obchody
 • možnosť vytvoriť si zákaznícky watchlist a získavať novinky a informácie priamo v reálnom čase z burzy
 • bezproblémové platby (nakupujte kryptomeny bez poplatkov, za vklad s využitím širokého sortimentu platobných metód vrátane kreditnej karty a PayPal)
 • možnosť vyskúšať si obchodné stratégie pre kryptomeny bez rizika vo virtuálnom portfóliu s hodnotou 100 000 USD
 • možnosť nastaviť Stop Loss (zastaviť stratu) a Take Profit (realizovať zisk) tak, aby chránili vaše investície
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny a uložiť ich do eToro kryptopeňaženky
 • No Dealing Desk a STP technológia
 • dostupný demo účet, kde si môžete skúšať svoje stratégie krypto obchodovania

EXTRA výhoda eToro

Prečo obchodovanie s kryptomenami v eToro
 • nízky minimálny vklad 100 €
 • spread poplatok za BTC/USD od 1%
 • možnosť kopírovať úspešných obchodníkov a ich kryptomenové portfólio
 • eToro demo účet pre skúšanie kryptomenových stratégií (aktívny na neobmedzené obdobie)
 • bohatá ponuka kryptomien
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny
 • obchodovanie kryptomien prostredníctvom CFD kontraktov (možnosť zisku aj pri poklese hodnoty kurzu)
 • nepretržité obchodovanie kryptomien 24/7
 • bezpečná kryptopeňaženka eToro Crypto Wallet

Hodnotenie brokera eToro

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

94%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 94,00%

X-Trade Brokers (XTB)

XTB broker s viac ako 15 ročnými skúsenosťami patrí medzi najznámejšie brokerské spoločnosti na celom svete. Svoje profesionálne trading služby ponúka obchodníkom a investorom, ktorí môžu obchodovať na burze prostredníctvom modernej obchodnej platformy xStation. Patrí medzi obľúbených FX a CFD brokerov. Pobočky XTB brokera nájdete vo viac ako 13 krajinách. Brokerská spoločnosť si získala dôveru viac ako 447 000 zákazníkov a ich počet neustále rastie. Na činnosť brokera dohliada nie len Národná Banka Slovenska (NBS), ale aj najväčšie kontrolné úrady na svete – IFSC, CySEC, KNF a FCA. Investori si môžu vybrať z bohatého portfólia obchodných inštrumentov (akcie, akciové indexy, ETF fondy) a obchodníci z kvalitného množstva populárnych kryptomien vrátane – Bitcoin, Ethereum, Stellar, Dogecoin a iné. Obchodníci a investori si môžu vybrať single, ale aj krížové kryptomenové páry. Začínajúci obchodníci si môžu svoje stratégie obchodovania s kryptomenami vyskúšať na bezplatnom demo účte bez rizika.

Prečo investovanie do kryptomien v XTB?

 • kvalitný online broker pre obchodovanie kryptomien
 • obchodovanie kryptomien s finančnou pákou 1:2
 • obchodníci môžu obchodovať kryptomeny NONSTOP 24 h/7 dní
 • maximálna dĺžka obchodu kryptomeny je 365 dní
 • finančný kapitál obchodníkov je uložený na bezpečnom, transparentnom a oddelenom účte
 • nízke obchodné náklady a spready už od 0,22%
 • krypto broker regulovaný KNF a NBS
 • broker poskytuje možnosť rýchlych vkladov i výberov
 • rozsiahly systém vzdelávacích kurzov a školení zameraných aj na obchodovanie kryptomien
 • možnosť vyskúšať stratégie krypto obchodovania na bezplatnom demo účte
 • zákaznícka podpora v slovenskom, ale aj českom jazyku 24 hodín 5 dni v týždni
 • moderná obchodná platforma pre kryptomenové obchody
 • dostupná XTB akadémia – ebooks a webináre pre obchodovanie kryptomien
 • obchodovanie kryptomien na xStation platforme aj na mobile či iWatch hodinkách
 • XTB broker poskytuje balíček výhod pre každého nového klienta
 • dostupné single (9), ale aj krížové kryptomenové páry (16)

EXTRA výhoda XTB

Prečo investovanie do kryptomien v XTB
 • bezplatný XTB demo účet
 • populárny broker na Slovensku
 • zákaznícka podpora v slovenskom jazyku 24 hodín v pracovné dni od pondelka do piatku
 • obchodovanie kryptomien 24/7 (Dogecoin, Stellar, Bitcoin a Ethereum)
 • možnosť obchodovať a investovať kryptomeny na všetkých zariadeniach (desktop, tablet, chytrý telefón, smart iWatch hodinky)
 • poplatok za obchodovanie kryptomien 0 €

Hodnotenie brokera XTB

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

91%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 91,00%

X-Trade Brokers (XTB)

XTB broker s viac ako 15 ročnými skúsenosťami patrí medzi najznámejšie brokerské spoločnosti na celom svete. Svoje profesionálne trading služby ponúka obchodníkom a investorom, ktorí môžu obchodovať na burze prostredníctvom modernej obchodnej platformy xStation. Patrí medzi obľúbených FX a CFD brokerov. Pobočky XTB brokera nájdete vo viac ako 13 krajinách. Brokerská spoločnosť si získala dôveru viac ako 447 000 zákazníkov a ich počet neustále rastie. Na činnosť brokera dohliada nie len Národná Banka Slovenska (NBS), ale aj najväčšie kontrolné úrady na svete – IFSC, CySEC, KNF a FCA. Investori si môžu vybrať z bohatého portfólia obchodných inštrumentov (akcie, akciové indexy, ETF fondy) a obchodníci z kvalitného množstva populárnych kryptomien vrátane – Bitcoin, Ethereum, Stellar, Dogecoin a iné. Obchodníci a investori si môžu vybrať single, ale aj krížové kryptomenové páry. Začínajúci obchodníci si môžu svoje stratégie obchodovania s kryptomenami vyskúšať na bezplatnom demo účte bez rizika.

Prečo investovanie do kryptomien v XTB?

 • kvalitný online broker pre obchodovanie kryptomien
 • obchodovanie kryptomien s finančnou pákou 1:2
 • obchodníci môžu obchodovať kryptomeny NONSTOP 24 h/7 dní
 • maximálna dĺžka obchodu kryptomeny je 365 dní
 • finančný kapitál obchodníkov je uložený na bezpečnom, transparentnom a oddelenom účte
 • nízke obchodné náklady a spready už od 0,22%
 • krypto broker regulovaný KNF a NBS
 • broker poskytuje možnosť rýchlych vkladov i výberov
 • rozsiahly systém vzdelávacích kurzov a školení zameraných aj na obchodovanie kryptomien
 • možnosť vyskúšať stratégie krypto obchodovania na bezplatnom demo účte
 • zákaznícka podpora v slovenskom, ale aj českom jazyku 24 hodín 5 dni v týždni
 • moderná obchodná platforma pre kryptomenové obchody
 • dostupná XTB akadémia – ebooks a webináre pre obchodovanie kryptomien
 • obchodovanie kryptomien na xStation platforme aj na mobile či iWatch hodinkách
 • XTB broker poskytuje balíček výhod pre každého nového klienta
 • dostupné single (9), ale aj krížové kryptomenové páry (16)

EXTRA výhoda XTB

Prečo investovanie do kryptomien v XTB
 • bezplatný XTB demo účet
 • populárny broker na Slovensku
 • zákaznícka podpora v slovenskom jazyku 24 hodín v pracovné dni od pondelka do piatku
 • obchodovanie kryptomien 24/7 (Dogecoin, Stellar, Bitcoin a Ethereum)
 • možnosť obchodovať a investovať kryptomeny na všetkých zariadeniach (desktop, tablet, chytrý telefón, smart iWatch hodinky)
 • poplatok za obchodovanie kryptomien 0 €

Hodnotenie brokera XTB

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

91%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 91,00%

RoboMarkets

RoboMarkets patrí medzi popredných rýchlo rastúcich brokerov, ktorý umožňuje svojim klientom investovať a obchodovať celu paletu obchodných inštrumentov. RoboMarkets bol založený v roku 2012 a v roku 2013 získal významnú licenciu európskeho brokera, ktorý je regulovaný inštitúciou CySEC s číslom licencie 191/13. Patrí medzi mladých európskych brokerov, no svojím rýchlym rastom sa stal spoľahlivým partnerom mnohých úspešných investorov a obchodníkov na burze. Obchodníci a investori môžu využívať jednu z profesionálnych platforiem MetaTrader 4, MetaTrader 5 a rTrader pre investovanie do akcií a indexov, investovanie do zlata a iných drahých kovov, obchodovanie s energetickými komoditami (ropa, topný olej, etanol či zemný plyn), forex obchodovanie menových párov, ale aj obchodovanie kryptomien Bitcoin, Binance Coin, Ethereum, Solano, Ripple alebo Stellar prostredníctvom CFD kontraktov.

Prečo obchodovať crypto s RoboMarkets?

 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • dostupné najpopulárnejšie kryptomeny – Bitcoin, Binance Coin, Solana, Stellar, Ethereum, Ripple a iné
 • obchodovanie kryptomien môžete začať s vkladom už od 100 USD
 • možnosť obchodovať kryptomeny aj v mobilnej aplikácií na chytrom telefóne
 • obchodovanie kryptomien aj bez nutnosti zakladania kryptopeňaženky
 • viac ako 20 možností pre vklad finančného kapitálu pre nákup kryptomien
 • vklady krypto obchodníkov uložené na bezpečných samostatných účtoch vo veľkých bankách
 • poplatok za obchodovanie kryptomien od 0 €
 • spread pre BTC/USD od 0,50 %
 • dostupná zákaznícka podpora počas pracovných dní v českom jazyku
 • regulovaný broker inštitúciou CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission)
 • možnosť vyskúšať obchodovanie kryptomien na bezplatnom demo účte (dostupný na dobu 90 dní)

EXTRA výhoda RoboMarkets

Prečo obchodovať crypto s RoboMarkets
 • nízky minimálny vklad 100 €
 • poplatok za obchodovanie kryptomien od 0 €
 • klienti môžu obchodovať kryptomeny 24/7
 • nástroj na tvorbu AOS zdarma
 • dostupný demo účet pre otestovanie stratégie obchodovania a investovania do kryptomien
 • CFD obchodovanie kryptomien bez nutnosti mať založenú kryptopeňaženku

Hodnotenie brokera RoboMarkets

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

89%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 89,00%

RoboMarkets

RoboMarkets patrí medzi popredných rýchlo rastúcich brokerov, ktorý umožňuje svojim klientom investovať a obchodovať celu paletu obchodných inštrumentov. RoboMarkets bol založený v roku 2012 a v roku 2013 získal významnú licenciu európskeho brokera, ktorý je regulovaný inštitúciou CySEC s číslom licencie 191/13. Patrí medzi mladých európskych brokerov, no svojím rýchlym rastom sa stal spoľahlivým partnerom mnohých úspešných investorov a obchodníkov na burze. Obchodníci a investori môžu využívať jednu z profesionálnych platforiem MetaTrader 4, MetaTrader 5 a rTrader pre investovanie do akcií a indexov, investovanie do zlata a iných drahých kovov, obchodovanie s energetickými komoditami (ropa, topný olej, etanol či zemný plyn), forex obchodovanie menových párov, ale aj obchodovanie kryptomien Bitcoin, Binance Coin, Ethereum, Solano, Ripple alebo Stellar prostredníctvom CFD kontraktov.

Prečo obchodovať crypto s RoboMarkets?

 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • dostupné najpopulárnejšie kryptomeny – Bitcoin, Binance Coin, Solana, Stellar, Ethereum, Ripple a iné
 • obchodovanie kryptomien môžete začať s vkladom už od 100 USD
 • možnosť obchodovať kryptomeny aj v mobilnej aplikácií na chytrom telefóne
 • obchodovanie kryptomien aj bez nutnosti zakladania kryptopeňaženky
 • viac ako 20 možností pre vklad finančného kapitálu pre nákup kryptomien
 • vklady krypto obchodníkov uložené na bezpečných samostatných účtoch vo veľkých bankách
 • poplatok za obchodovanie kryptomien od 0 €
 • spread pre BTC/USD od 0,50 %
 • dostupná zákaznícka podpora počas pracovných dní v českom jazyku
 • regulovaný broker inštitúciou CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission)
 • možnosť vyskúšať obchodovanie kryptomien na bezplatnom demo účte (dostupný na dobu 90 dní)

EXTRA výhoda RoboMarkets

Prečo obchodovať crypto s RoboMarkets
 • nízky minimálny vklad 100 €
 • poplatok za obchodovanie kryptomien od 0 €
 • klienti môžu obchodovať kryptomeny 24/7
 • nástroj na tvorbu AOS zdarma
 • dostupný demo účet pre otestovanie stratégie obchodovania a investovania do kryptomien
 • CFD obchodovanie kryptomien bez nutnosti mať založenú kryptopeňaženku

Hodnotenie brokera RoboMarkets

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

89%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 89,00%

Pepperstone

Pepperstone patrí medzi krypto brokerov, ktorý bol založený v roku 2010 a sídli v Austrálii. Broker Pepperstone neskôr rozšíril svoje služby aj do Ázie či Európy. Pobočky brokera nájdete na celom svete – Austrálii, USA a Veľkej Británii. Pepperstone je regulovaný inštitúciami FCA a ASIC. Broker využíva EDGE technológiu. Klienti brokera Pepperstone môžu využívať jednu z profesionálnych obchodných platforiem cTrader, MetaTrader 4 alebo MetaTrader 5 pre investovanie do akcií, obchodovanie s komoditami a indexami ako aj CFD obchodovanie kryptomien.

Prečo obchodovať a investovať kryptomeny s Pepperstone?

 • popredný austrálsky ECN broker regulovaný Financial Conduct Authority (FCA) a Australian Securities & Investments Commission (ASIC) úradmi
 • EDGE technológia pre rýchlu realizáciu obchodných príkazov
 • nízke spready a realizácia objednávky bez poplatku
 • obchodovanie kryptomien 24 hodín počas pracovných dní
 • možnosť obchodovať 5 najpopulárnejších kryptomien
 • zákaznícka podpora 24 hodín denne v anglickom jazyku
 • profesionálne obchodné platformy pre obchodovanie kryptomien – cTrader, MetaTrader 4 a MetaTrader 5

EXTRA výhoda Pepperstone

Prečo obchodovať a investovať kryptomeny s Pepperstone
 • rýchle a jednoduché otvorenie obchodného účtu
 • zákaznicky servis 24/5
 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • CFD obchodovanie kryptomien bez potreby založenia kryptopeňaženky
 • obchodovanie kryptomien aj počas víkendov
 • možnosť obchodovať krypto deriváty (Crypto 10, Crypto 20 a Crypto 30)

Hodnotenie brokera Pepperstone

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

86%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 86,00%

Pepperstone

Pepperstone patrí medzi krypto brokerov, ktorý bol založený v roku 2010 a sídli v Austrálii. Broker Pepperstone neskôr rozšíril svoje služby aj do Ázie či Európy. Pobočky brokera nájdete na celom svete – Austrálii, USA a Veľkej Británii. Pepperstone je regulovaný inštitúciami FCA a ASIC. Broker využíva EDGE technológiu. Klienti brokera Pepperstone môžu využívať jednu z profesionálnych obchodných platforiem cTrader, MetaTrader 4 alebo MetaTrader 5 pre investovanie do akcií, obchodovanie s komoditami a indexami ako aj CFD obchodovanie kryptomien.

Prečo obchodovať a investovať kryptomeny s Pepperstone?

 • popredný austrálsky ECN broker regulovaný Financial Conduct Authority (FCA) a Australian Securities & Investments Commission (ASIC) úradmi
 • EDGE technológia pre rýchlu realizáciu obchodných príkazov
 • nízke spready a realizácia objednávky bez poplatku
 • obchodovanie kryptomien 24 hodín počas pracovných dní
 • možnosť obchodovať 5 najpopulárnejších kryptomien
 • zákaznícka podpora 24 hodín denne v anglickom jazyku
 • profesionálne obchodné platformy pre obchodovanie kryptomien – cTrader, MetaTrader 4 a MetaTrader 5

EXTRA výhoda Pepperstone

Prečo obchodovať a investovať kryptomeny s Pepperstone
 • rýchle a jednoduché otvorenie obchodného účtu
 • zákaznicky servis 24/5
 • obchodovanie kryptomien 24/7
 • CFD obchodovanie kryptomien bez potreby založenia kryptopeňaženky
 • obchodovanie kryptomien aj počas víkendov
 • možnosť obchodovať krypto deriváty (Crypto 10, Crypto 20 a Crypto 30)

Hodnotenie brokera Pepperstone

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

86%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 86,00%

Brokeri, ktorých sme vybrali a porovnali v našej tabuľke poskytujú najlepšie podmienky pre obchodovanie s kryptomenami. Prostredníctvom týchto brokerov majú možnosť obchodníci obchodovať najznámejšie kryptomeny (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano a iné) formou CFD kontraktov. CFD znamená, že fyzicky nevlastníte žiadnu kryptomenu, no môžete profitovať aj pri poklese kurzu kryptomeny.

Ak máte záujem nakupovať a predávať reálne kryptomeny, môžete si vybrať jednu z online kryptobúrz, ktoré sme pre vás vybrali a porovnali v prehľadnej tabuľke.

POROVNANIE KRYPTOBÚRZ A PLATFORIEM

Porovnanie brokerov pre obchodovanie kryptomien by vám malo pomôcť v prípade, že sa zaujímate o investovanie a obchodovanie do tohto finančného inštrumentu respektíve sa zaujímate o bezpečnosť kryptomenovej peňaženky. Ak ste na tejto stránke nenašli nejaké informácie, ktoré vás zaujímajú skúste si pozrieť naše FAQ, kde sme pripravili zoznam často kladených otázok od našich klientov, na ktoré sme sa snažili odpovedať.

 

Vyberte si najlepšieho krypto brokera a obchodujte kryptomeny ešte dnes!

Páčil sa Vám náš článok?
Môžete ho ohodnotiť 5 hviezdičkami.
Ďakujeme

5/5 - (6 votes)