najlepší broker pre obchodovanie kryptomien

Najlepší broker pre obchodovanie s kryptomenami

Obchodovanie kryptomien patrí medzi jednu z najzaujímavejších finančných inštrumentov na burze. Pre obchodníkov, ale aj investorov je táto digitálna mena výborná príležitosť pre investíciu. Tento najmladší finančný inštrument je vysoko volatilný, čo znamená, že cena krypto meny dokáže vystreliť aj 10%-ný cenový rozdiel jedným smerom v rámci jedného dňa. Začínajúci ale aj pokročilí traderi určite ocenia našu prehľadnú tabuľku, kde sme porovnali najlepších brokerov pre obchodovanie s kryptomenami.

Vyberte si zodpovedne najlepšieho brokera pre obchodovanie kryptomien v roku 2021.

NAJLEPŠÍ BROKER PRE OBCHODOVANIE S KRYPTOMENAMI SPĹŇA

Kryptomeny patria medzi najmladšie finančné inštrumenty, ktoré sa objavili na finančných trhoch koncom roka 2008. Až dosiaľ bolo obchodovanie a investovanie do tejto digitálnej meny regulované veľmi slabo, čo malo za následok rôzne hackerské útoky na účty klientov.

Kryptomeny ponúkajú na svete rôzne spoločností, ktoré sú veľmi slabo, alebo nie sú vôbec regulované. Takéto spoločnosti sídlia väčšinou na odľahlých miestach, aby ich nemohol nikto nájsť a vystopovať – napríklad Kajmanské ostrovy, a iné daňové raje.

Odporúčame vám aby bol váš výber najlepšieho brokera upriamený na regulovaných a známych brokerov s dobrou reputáciou. V našej tabuľke, kde porovnávame najlepších brokerov pre obchodovanie kryptomien, sú všetci brokeri regulovaní a pod priamym dohľadom týchto inštitúcii – ASIC, FCA či CySEC. Tieto regulačné úrady zabezpečujú transparentné a bezpečné investovanie a obchodovanie na kryptomenových trhoch. Crypto brokeri, ktorí pôsobia aj na Slovensku sú regulovaní Národnou bankou Slovenska (NBS).

Brokeri, ktorých nájdete v našej tabuľke poskytujú svojim klientom pestré portfólio všetkých populárnych, ale aj menej populárnych kryptomien. Medzi ich základné portfólio patrí jednoznačne Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar, Cardano, Dash či iné zaujímavé kryptomeny

Bezpečnosť pri obchodovaní a investovaní do kryptomien by ste nemali podceňovať. Väčšina hackerských útokov z minulosti bola vykonaná na kryptoburzu prostredníctvom kryptomenových peňaženiek. Profesionálni brokeri, ktorí sú vybraní a porovnaní v tabuľke ponúkajú možnosť investovať alebo obchodovať digitálnu menu kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov. Ide o bezpečný a spoľahlivý spôsob ako investovať na kryptomenových trhoch bez obavy útoku hackerov či nutnosti zakladať si kryptomenovú peňaženku.

V prípade, že vás zaujal finančný inštrument kryptomena, mali by ste vedieť o možných poplatkoch, ktoré si určuje profesionálny broker:

Môžete sa stretnúť s týmto typom poplatku:
1.) broker, ktorý poskytuje obchodný účet bez poplatku za nákup či predaj kryptomien, má spravidla vyššiu hodnotu spreadu (spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou, časť tohto spreadu je poplatkom pre brokera)
2.) existujú však aj takí brokeri, ktorí poskytujú obchodný účet s veľmi nízkou hodnotou spreadu, zaplatíte len za realizáciu obchodu – tzv. transakčný poplatok pri objeme 1 lotu cca 3-4 €

Obchodná platforma, podľa slov brokerov terminál, je software prostredníctvom ktorého zadávate obchodné príkazy na burze (nákup alebo predaj finančného inštrumentu kryptomeny). Crypto brokeri porovnaní v našej tabuľke ponúkajú profesionálne obchodné platformy pre bezproblémové a bezpečné obchodovanie a investovanie do kryptomien. Najpopulárnejšie platformy sú MetaTrader 4 alebo jej up-grade MetaTrader 5. Medzi obľúbené platformy patria aj xStation či cTrader, ktoré majú v sebe integrované pokročilé obchodné a analytické nástroje pre investorov a obchodníkov.

V prípade, že by ste si chceli lepšie pozrieť čo jednotlivé platformy dokážu pripravili sme pre vás článok porovnanie obchodných platforiem.

Profesionálni brokeri pôsobia vo viacerých krajinách sveta a ich zákaznícka podpora zvládne rôzne mutácie jazykov. Najpopulárnejší je anglický či nemecký jazyk. Stretávame sa však čoraz viac s tým, že klient potrebuje poradiť, no neovláda ani jeden zo svetových jazykov. V tomto prípade sú dostupní aj takí brokeri, u ktorých nájdete zákaznícku podporu v slovenskom alebo českom jazyku. Výber brokera preto určite nepodceňujte a vyberte si najlepšieho brokera pre obchodovanie a investovanie do kryptomien.

PREČO SI VYBRAŤ KRYPTO BROKERA Z NÁŠHO POROVNANIA?

najlepší broker bitcoin obchodovanie

REGULOVANÍ KRYPTO BROKERI

bitcoin broker pre obchodovanie kryptomien - bezpečnosť

BEZPEČNOSŤ KRYPTOMIEN

Bitcoin broker - široká ponuka kryptomien

NAJNIŽŠIE SPREADY A POPLATKY

porovnanie brokerov kryptomeny

PROFESIONÁLNE OBCHODNÉ PLATFORMY

krypto broker - prehľad porovnanie

TOP ZÁKAZNÍCKA PODPORA

rozumné obchodovanie - bitcoin broker kryptomeny

ŠIROKÁ PONUKA KRYPTOMIEN NA BURZE

Vybraní brokeri v našej tabuľke poskytujú možnosť obchodovať kryptomeny ako Bitcoin ci Ethereum prostredníctvom CFD kontraktov. Pri tomto type obchodovania teda nevlastníte fyzicky žiadnu kryptomenu. Tento spôsob obchodovania kryptomien má však aj svoje výhody.

V prípade, že máte záujem nakupovať a predávať reálne kryptomeny, môžete si vybrať jednu z kvalitných kryptobúrz, ktoré sme pre vás porovnali v našej prehľadnej tabuľke.

POROVNANIE BROKEROV PRE OBCHODOVANIE S KRYPTOMENAMI

BROKER

KRYPTOMENY

MIN. VKLAD

POPLATOK
ZA OBCHOD

ČAS OBCHODU

24/7

SPREAD
BTC/USD

EXTRA

porovnanie brokerov obchodovanie s kryptomenami

Bitcoin, Litecoin
Ripple, Stellar, Ethereum,
Dash, NEO, Binance Coin, Tezos, Tron,
Zcash, EOS
Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Miota, Cardano, Chainlink, Uniswap


50 €

0 €

poskytuje

od 0,75 %

možnosť nakupovať reálne kryptomeny

+

broker s najvyšším počtom kryptomien

 

* pri CFD 60-80% investorov stráca svoje peniaze

 
xtb najlepší bitcoin broker

Bitcoin, Litecoin,
Ripple Coin, Ethereum
Stellar, Dash,
Ethereum Classic

0 €

(vhodné

400 €)

0 €

poskytuje

od 1 %

spoľahlivá zákaznícka podpora

+

moderná obchodná platforma

 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
 
najlepší broker investovanie do kryptomien

Bitcoin, Dash,

Litecoin, EOS, Ripple Coin, Ethereum, Bitcoin Cash

100 €

od 0 €

poskytuje

od 0,50 %

FREE nástroj na tvorbu AOS

 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
porovnanie brokerov kryptomeny

Bitcoin, Litecoin

Ethereum,
Dash, Bitcoin Cash

200 €

0 €

poskytuje

od 0,25 %

rýchla realizácia objednávok

 
 

* Váš kapitál je spojený s rizikom

 
 

* Investovanie pomocou CFD kontraktov je spojené s vysokou mierou rizika straty vášho kapitálu. U týchto poskytovateľov dochádza k finančným stratám pri CFD obchodovaní v 60-80% prípadoch. Odporúčame Vám, aby ste dôkladne zvážili, či chápete mieru rizika a ako CFD kontrakty fungujú. Dôkladne si zvážte či je miera rizika spojená s finančnými stratami pre vás prijateľná.
** Niektorí brokeri umožňujú obchodovanie kryptomien 24 hodín 7 dní v týždni.
*** Maximálna výška finančnej páky je 1:2 (výnimku majú profesionálni klienti).
**** V tabuľke sme uviedli, aký najnižší spread ponúka broker pri zakúpení 1 Bitcoinu (príklad – spread 1% pri hodnote 1 Bitcoinu $ 50 000 je $ 500) – objem 1 lotu.
***** Tabuľka porovnáva najlepších brokerov pre obchodovanie kryptomien na základe najlepších podmienok pre klientov.

eToro - svetová investičná spoločnosť

eToro broker je svetová investičná spoločnosť, ktorá dominuje v oblasti sociálneho obchodovania a investovania na burze. Spoločnosť ponúka svoje služby pre obchodníkov aktívne od roku 2007. Vklady investorov a obchodníkov sú chránené v najznámejších a najlepších európskych bankách. eToro platform je obľúbená pre začiatočných investorov pre jej intuitívne a jednoduché ovládanie. Svojimi pokročilými grafmi a funkciami technickej analýzy je vhodná aj pre profesionálny trading skúsených a pokročilých obchodníkov a investorov na burze.

CopyTrader ™ a CopyPortfolios sú špeciálne služby, ktoré využívajú klienti po celom svete. Tieto služby umožňujú jednoduché kopírovanie obchodníkov, či dokonca celé ich portfólio. Začínajúci ale aj pokročilý traderi si môžu vybrať zo širokej škály obchodných inštrumentov na čele Forex menových párov. (ale aj iné finančné inštrumenty – akcie, indexy, komodity a a čoraz známejšie kryptomeny).

Prečo investovať do kryptomien v eToro?

 • top krypto broker regulovaný ASIC, FCA a CySEC inštitúciami
 • pestrá ponuka kryptomien (18 kryptomien a 14 kryptomenových párov)
 • kryptomeny obchodované voči menám – EUR, CAD, USD, NZD, CNH, JPY a AUD
 • možnosť nakupovať kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov
 • možnosť nakupovať reálne kryptomeny a uložiť do eToro kryptopeňaženky
 • populárna No Dealing Desk a STP technológia
 • možnosť poistiť si bezplatne obchodný účet až do výšky 1 000 000 €
 • zdarma demo účet, kde si môžete skúšať svoje stratégie krypto obchodovania
 • možnosť kopírovať populárnych investorov ako aj celé ich kryptomenové portfólio (CopyPortfolios)
 • jednoduchá a intuitívna obchodná platforma eToro Platform v českom jazyku
Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 94,25%

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 94,25%

X-Trade Brokers (XTB)

XTB je spoločnosť, ktorá patrí medzi najznámejšie brokerské spoločnosti na celom svete. Svoje trading služby poskytuje celosvetovo a vlastní pobočky vo viac ako 10 krajinách na svete. Vznik spoločnosti sa datuje spätne do roku 2002 a od vtedy sa broker XTB vypracoval na jednu z najrešpektovanejších medzinárodných brokerských spoločností na finančnom trhu.

XTB broker poskytuje svojim klientom možnosť obchodovať najpopulárnejšie kryptomeny – Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Cardano a iné populárne kryptomeny. Dostupné single, ale aj krížové kryptomenové páry.

Prečo si vybrať XTB?

 • medzinárodne uznávaný a rešpektovaný top broker pre obchodovanie kryptomien
 • profesionálna obchodná platforma xStation
 • bezpečný broker regulovaný Národnou Bankou Slovenska (NBS), FCA, KNF a CySEC
 • rozsiahly systém vzdelávacích kurzov a školení zameraných aj na obchodovanie kryptomien
 • dostupná zákaznícka podpora 24 hod / 5 dní
 • možnosť vyskúšať stratégie krypto obchodovania na bezplatnom demo účte
 • umožňuje NONSTOP obchodovanie kryptomien (24 h/7 dní)
 • možnosť obchodovať Bitcoin, Litecoin a iné kryptomeny aj na mobile či iWatch
 • balíček výhod pre každého nového klienta XTB
 • dostupné single (9), ale aj krížové kryptomenové páry (16)
Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 90,75%

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 90,75%

Robomarkets

RoboMarkets patrí medzi popredných európskych brokerov, ktorý umožňuje svojim klientom investovať a obchodovať na burze celú radu finančných inštrumentov. Broker RoboMarkets bol založený v roku 2012 a od roku 2013 vlastní významnú licenciu európskeho brokera. Patrí medzi mladých európskych brokerov, no svojím rýchlym rastom sa stal spoľahlivým partnerom mnohých úspešných investorov a obchodníkov na burze.

RoboMarkets chce držať krok s ostatnými profesionálnymi brokermi a preto aj on sprístupnil obchodovanie najznámejších kryptomien na burze na čele s Bitcoin, Litecoin, Ethereum či Ripple.

Prečo obchodovať kryptomeny s RoboMarkets?

 • kvalitné a moderné obchodné platformy (MetaTrader 4, MetaTrader 5, R Trader)
 • dostupný Bitcoin a iné populárne kryptomeny pre obchodovanie
 • dostupná zákaznícka podpora počas pracovných dní v českom jazyku
 • regulovaný broker inštitúciou CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission)
 • dostupné vzdelávacie webináre
 • možnosť obchodovať kryptomeny NONSTOP (24 hod / 7 dní)
 • dostupný demo účet (len na dobu 90 dní)
Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 88,75%

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 88,75%

Pepperstone

Pepperstone je spoločnosť, ktorá sídli v Austrálii a svoje služby rozšírila aj do Ázie či Európy. Broker Pepperstone patrí medzi medzinárodné spoločností, ktoré poskytujú možnosť obchodovať a investovať na finančných trhoch do rôznych inštrumentov. Spoločnosť je aktívna od roku 2010 a pobočky tohto brokera nájdete v Austrálii, USA a Veľkej Británii.

Prečo obchodovať krypto v Pepperstone?

 • popredný austrálsky ECN broker regulovaný Financial Conduct Authority (FCA) a Australian Securities & Investmens Commission (ASIC) úradmi
 • EDGE technológia pre rýchlu realizáciu obchodných príkazov
 • nízke spready a realizácia objednávky bez poplatku
 • obchodovanie kryptomien 24 hodín počas pracovných dní
 • možnosť obchodovať 5 najpopulárnejších kryptomien
 • zákaznícka podpora 24 hodín denne v anglickom jazyku
 • profesionálne obchodné platformy pre obchodovanie kryptomien – cTrader, MetaTrader 4 a MetaTrader 5
Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 86,25%

Ponuka kryptomien
0%
Poplatky a spread
0%
Obchodná platforma
0%
Zákaznícka podpora
0%

HODNOTENIE KRYPTO BROKERA » 86,25%

ODPOVEDE NA VAŠE NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Brokeri zaradení do porovnania v našej tabuľke spĺňajú tie najlepšie podmienky pre obchodovanie a investovanie do kryptomien. Ich ponuka kryptomien je najširšia spomedzi všetkých bezpečných a regulovaných brokerov na burze. Porovnaní brokeri majú najnižšie poplatky za transakciu či spread pri otvorení obchodného účtu. Radi by sme upozornili, že títo brokeri poskytujú možnosť obchodovať kryptomeny prostredníctvom CFD (Contract for difference) kontraktov, čo ich radí medzi bezpečných crypto brokerov pre tento finančný inštrument. CFD kontrakty sú výhodne pretože môžete profitovať aj pri poklese hodnoty kryptomien.

Výška kapitálu závisí od vašich možností. Všeobecne sa však odporúča finančný kapitál minimálne v hodnote 400-500 €.

S takto nízkym kapitálom môžete obchodovať kryptomeny ako profesionálni obchodníci, ktorí investujú na jeden obchod v priemere 1-3% kapitálu. Vhodné je ak svoj kapitál začnete diverzifikovať a alokovať do viacerých kryptomien na burze. To znamená, že je odporúčane investovať do viacerých typov kryptomien či do viacerých finančných inštrumentov.

Akú hodnotu finančného kapitálu budete reálne potrebovať však závisí od finančnej páky a veľkosti otvorenej pozície (lot, mini lot a mikro lot).

Začínajúci investori či obchodníci na burze by však mali mať k dispozícií aspoň 1 000 – 1 500 € kapitálu, aby ste neboli limitovaný v prípade, že zbadáte výhodný kurz niektorej z kryptomien. Bola by totiž škoda ak by vám uletel Bitcoin a následne násobil svoju hodnotu.

Demo účet je replika reálneho účtu s fiktívnym kapitálom. V demo účte máte možnosť vykonávať všetky pokyny ako keby ste boli v reálnom účte. Jediný rozdiel je v tom, že obchodujete kryptomeny za virtuálne peniaze. Ak ste teda v zisku, nemáte z toho žiaľ nič.

Založenie demo účtu je jednoduché a zvládnete to za pár minút. Áno, založenie demo obchodného účtu je zdarma.

Postup ako si založiť demo účet:

 1. Vyberte si brokera z našej tabuľky.
 2. Na stránke daného brokera treba vyplniť základné informácie o vás – meno a priezvisko, e-mail, telefónny kontakt.
 3. Vytvorte si prihlasovacie údaje pre svoj demo obchodný účet.
 4. Stiahnite a nainštalujte si obchodnú platformu do svojho počítača.
 5. Demo obchodný účet je hotový.
 6. Gratulujeme môžete začať skúšať svoje kryptomenové stratégie na burze.

Reálny účet je obchodný účet, na ktorom obchodník vidí reálne pohyby na svetovej burze. Na reálnom účte obchodujete kryptomeny so skutočnými peniazmi, ktoré potrebujete vložiť na svoj obchodný účet u vybraného brokera. Vaše objednávky a príkazy sú skutočné. Za peniaze si dokážete nakúpiť jednu z vami vybraných populárnych kryptomien a profitovať s nárastu jej ceny na burze.

Založenie reálneho účtu pre obchodovanie kryptomien je u brokerov zdarma. Proces založenia účtu je v princípe rovnaký ako pri demo účte. Postupujte podľa nasledovných inštrukcií:

 1. Vyberte si krypto brokera z našej tabuľky.
 2. Na stránke daného brokera treba vyplniť základné informácie o vás – meno a priezvisko, e-mail, telefónny kontakt.
 3. Svoju identitu budete musieť overiť jedným z dokladov totožnosti (občiansky, vodičský preukaz alebo aj pas), ale aj dokladom o zaplatení nejakej faktúry z vášho bankového účtu (napríklad telefón). Tieto dokumenty je potrebné nahrať priamo do formulára.
 4. Následne bude prebiehať overenie vašej identity.
 5. V prípade, že vaša identita bude overená stačí už len urobiť prevod financií na váš obchodný účet, ktorý ste si u vybraného brokera založili.
 6. Stiahnite a nainštalujte si obchodnú platformu do svojho počítača. (desktop alebo webová verzia)
 7. Gratulujeme váš reálny obchodný účet je úspešne založený. Nič vám už nebráni v tom, aby ste začali obchodovať jednu z kryptomien na finančných trhoch.

Založenie kryptopeňaženky nie je nevyhnutné pokiaľ si vyberiete jedného z brokerov porovnaných v našej tabuľke. Naši brokeri poskytujú možnosť obchodovať kryptomeny prostredníctvom CFD kontraktov, čo znamená, že ak nakúpite kryptomeny nebudete ich fyzicky vlastniť. Z tohto dôvodu nie je vôbec nutné mať založenú kryptopeňaženku.

Ak nevlastníte hore spomínanú kryptopeňaženku nemusíte sa obávať hackerského útoku. Finančný derivát CFD je založený na princípe kopírovania ceny kryptomien. CFD ponúka možnosť profitovať aj pre prípad poklesu ceny kryptomien.

TIP PRE VÁS:
Ak si založíte obchodný účet u eToro brokera a budete nakupovať reálne kyptomeny, budú všetky vaše kryptomeny uložené v obchodnej platforme eToro. (pri nákupe si zvoľte v platforme pákový efekt X1) Pri otvorení obchodného účtu u brokera eToro sa vám automatický vytvorí aj kryptopeňaženka.

Porovnanie brokerov pre obchodovanie kryptomien by vám malo pomôcť v prípade, že sa zaujímate o investovanie a obchodovanie do tohto finančného inštrumentu respektíve sa zaujímate o bezpečnosť kryptomenovej peňaženky. V prípade, že máte problém pri založení obchodného účtu neváhajte a napíšte nám.

5/5 - (1 vote)